گروه مقاله : مقالات و انتشارات
تاريخ انتشار : 1398/07/15
كد :13

رنگ زرد و آنچه باید درباره آن بدانید

رنگ زرد یکی از رنگ هایی است که دردسته بندی رنگ های گرم قرار می گیرد و جزو رنگهای اصلی محسوب می شود. ازاین رنگ در تبلیغات برای جلب توجه بیشتر مشتریان استفاده می شود همانگونه که درطبیعت نیز رنگ زرد درحیوانات دارای سم مهلک دیده می شود چرا که این رنگ سبب هشدار به سایر جانوران می شود.

روانشناسی رنگ زرد

 

افرادی که به رنگ زرد علاقه دارند و درانتخاب رنگ درمورد لباس و ماشین خود از رنگ زرد بهره می گیرند افرادی شوخ طبع  و بازیگوش هستند که زیاد به هنجار های گروه پایبند نیستند, به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کتند.می خندند و اعتماد بنفس بالایی دارند.

mashine_zardrang-moredealagheye_afrade_khas

این افراد دوست ندارند شبیه دیگران باشند و ازمنحصربفرد بودن خود لذت می برند.

وجود رنگ زرد در دکوراسیون منزل  باعث هیجان و برانگیختگی می شود درحالبیکه استفاده ازین رنگ در اتاق خواب گزینه ی بسیار نامناسبی است چرا که این رنگ محرک دستگاه عصبی است و آرامشبخش نیست.

 

تاثیر رنگ زرد بربدن

رنگ زرد باعث ارتقا توانایی های مغز وافزایش قدرت تمرکز می شود. این رنگ باعث تحریک سیستم عصبی و عضلانی می شود و همین ویژگی سبب افزایش تحرک درانسان می شود

ازین رنگ دردرمان روماتیسم و التهاب مفاصل استفاده می گردد

 

اجتناب ازاستفاده بیش از اندازه از رنگ زرد

 

استفاده بیش از اندازه ازین رنگ در دکوراسیون و پوشاک باعث بیش فعالی و افزایش تحریک پذیری مغز می شود که با آارامش متضاد است

 

رنگ زرد را با چه رنگ هایی بپوشیم؟

بهترین هارمونی رنگ هارا ما  می توانیم در حیواناتی مثل ماهی ها و پرنده ها جستجو کنیم, مانند نمونه هایی از ماهی ها درتصاویر زیر:

 

harmooni_rang_dar_mahi ha

 

 

تناژرنگ آبی همراه زرد

 

رنگ آبی کاربنی و سورمه ای گزینه های مناسبی برای همراهی رنگ زرد می باشند

 خداوند بهترین ترکیب  رنگی را درجانواران مثل ماهی ها قرار داده است که ما می توانیم با الگو قرار دادن آنها انواع رنگ ها را درکنار هم استفاده کینم

همانطور که دراین ماهی ها مشاهده می کنید می توانید از رنگ زرد در کنار رنگ آبی استفاده کنید وازهمراهی زیبای این دورنگ درکنار هم لذت ببرید و چشمان همه را خیره کنید.

 

tarkibe rang dar mahi ha

 

sete-range-abiozard

 

 

سفید راه راه یار بی همتای رنگ زرد

سفید راه راه یا همان گورخری گزینه ی مناسبی برای ست شدن با رنگ زرد می باشد

ازین رنگ هم میتوانید در دامن , شومیز, تاپ,کت خود بهره ببرید و ازین ترکیب رنگی زیبا لذت ببرید.

 

tarkiberangeabiozard-dar-mahi

 

sete-zardo-rah-rah

 

sete-lebas

نويسندگان مدبه مد